• UA
  • EN
  • RU

Детокс
від пропаганди

База даних
медичних фейків

Опис проєкту

«Дезінформація вбиває» — це проєкт фактчекерів VoxCheck за підтримки проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Наша мета — підвищувати рівень медіаграмотності та стійкості до дезінформації, пов’язаної з темою здоров’я, серед українців.

Ми моніторимо інформаційний простір — медіа та соціальні мережі — України, росії та Білорусі, та виявляємо дезінформаційні наративи про громадське здоров’я. У фокусі особливої уваги — регіональні медіа, оскільки наша основна цільова аудиторія — українці в регіонах, які перебувають під найбільшим впливом фейків про здоров’я.

Щотижня ми випускаємо текстовий аналіз дезінформаційних наративів у медіа. А також відео та інфографіки зі спростуванням актуальних фейків про здоров’я та медицину. На основі моніторингу ми розробляємо онлайн-базу «Детокс від пропаганди, яка включатиме десятки розвінчаних кейсів.

Дезінформація вбиває — тому ми підвищуємо стійкість до неї, щоб українці могли зберегти свої життя та здоров’я під час війни фізичної та інформаційної.